pp
za zaangażowanie w realizację ogólnopolskiego projektu historycznego, w ramach I edycji kampanii BohaterON-włącz historię!
Agnieszka Łesiuk
-Przewodnicząca Komitetu Organizacyjnego projektu BohaterON{/


aa
Serdecznie zapraszamy 6 grudnia od godziny 16.30 na wspaniałą zabawę w ramach projektu „Lokomotywy 2016” pt. „Klucze Kopernika”.
Tego dnia w naszej szkole, będę czekały na Was ciekawe miejsca spotkań, dobra muzyka i intrygująca rozrywka Escape room.
Czy uda Wam się rozwiązać zagadki i wydostać z pokoju?
Czekamy na Was !!!

Zapraszam do udziału w Olimpiadzie Wiedzy o Biznesie i Innowacjach. Etap szkolny polega na wypełnieniu testu wielokrotnego wyboru online i odbędzie się na początku stycznia 2017r. Zgłoszenia przyjmuję do 22 grudnia 2016r. Katarzyna Lipska

rr

Pomóżcie spełnić marzenie o wycieczce do Strasburga!
Wyślij sms o treści: wycieczka.30 na numer 72355. Nielimitowana ilość sms-ów codziennie pozwoli nam wygrać. Jeden sms to 5 głosów !!!
Koszt jednego sms-a to 2zł50gr.

jj
W dniu 24.11.2016r. 5 uczniów naszej szkoły bierze udział w międzynarodowym konkursie translatorskim „Juvenes Translatores”, tłumacząc teksty z języka angielskiego i języka hiszpańskiego.
Życzymy powodzenia!

sk1
BRAWO !
Mamy zaszczyt poinformować, że Nasza Szkoła została nominowana w V edycji plebiscytu Stacje Kultury 2016, organizowanego przez Fundację Twórczości, Edukacji i Animacji Młodzieży “Teatrikon”.

CZY KOPERNIK ZOSTANIE STACJĄ KULTURY ZALEŻY TYLKO OD CIEBIE!!!
ZACHĘCAMY DO GŁOSOWANIA!
W dniach od 17 listopada do 1 grudnia 2016r. na stronie internetowej www.stacjekultury.teatrikon.pl, odbywać się będzie głosowanie. Zachęcamy do promowania „Kopernika” w lokalnych mediach, Internecie oraz wśród całej społeczności szkolnej, aby zyskać głosy jak największej liczby sympatyków.
Zapraszamy na nasze wydarzenie na facebooku - Stacje Kultury 2016! Zachęcamy do skorzystania z opcji „zaproś znajomych” i udostępnienia tego wydarzenia wśród swojej społeczności.

jj

10 listopada odbyło się w naszej szkole ślubowanie klas pierwszych. Cała uroczystość nawiązywała do Święta Odzyskania Niepodległości 11 listopada. Młodzież zaprezentowała wiersze i pieśni okolicznościowe. Dodatkowo usłyszeliśmy też pieśni patriotyczne wykonane przez chór szkolny. Cała młodzież wysłuchała w skupieniu przemówienia p. Dyrektora Radosława Borzęckiego. Uroczystość przebiegła bardzo uroczyście i na pewno zapadnie wszystkim w pamięć. Podsumowującym momentem było wykonanie wspólnego zdjęcia uczniów klas pierwszych, z dachu szkoły:)
s3
s2
s1
s2
s1

W dniu 11 listopada pięcioro uczniów z klasy 3a wraz z p. prof. Katarzyną Kasprzycką pojechało do Teatru Muzycznego w Gdyni na musical pt. „Chłopi”. REWELACYJNY SPEKTAKL wart był spędzenia kilkunastu godzin w pociągu.
Katarzyna Kasprzycka
k3
k2
k1

logo
ore
Z przyjemnością informujemy , że nasza szkoła rozpoczęła realizację projektu ORE „Edukacja globalna. Liderzy edukacji na rzecz rozwoju”, który jest objęty patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej, współfinansowany w ramach programu polskiej współpracy rozwojowej Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP. Po spełnieniu szeregu kryteriów IX Liceum Ogólnokształcące im. M. Kopernika dołączy do sieci certyfikowanych Szkół Liderów Edukacji Globalnej. Udział szkoły w projekcie pomoże w rozwijaniu kluczowych kompetencji młodzieży, w szczególności kompetencji społecznych i obywatelskich, inicjatywności i przedsiębiorczości stanowiących podstawę uczenia się przez całe życie oraz budowania odpowiedzialnego społeczeństwa obywatelskiego opartego na wiedzy i uniwersalnych wartościach.W imieniu Lubelskiego Hospicjum dla Dzieci im. Małego Księcia zapraszamy do włączenia się w Akcję Świętego Mikołaja.
Co roku Podopieczni Hospicjum, ich rodzeństwo i rodzeństwo w żałobie 6-grudnia otrzymuje prezenty. Abyśmy mogli je przygotować prosimy chętnych o przyniesienie słodyczy do biblioteki szkolnej do 18 listopada, które następnie zostaną przewiezione do Hospicjum.

Serdecznie dziękujemy tym , którzy od wielu lat wspierają Hospicjum Hospicjum dla Dzieci im. Małego Księcia w Lublinie.
ho

mim
Organizujemy zbiórkę z okazji Dnia Pluszowego Misia. Zbieramy nowe pluszaki, zabawki, puzzle, gry planszowe, artykuły plastyczne, książeczki oraz inne rzeczy mogące przynieść radość dzieciom przebywającym w Dziecięcym Szpitalu Klinicznym w Lublinie. Ważne, aby były to zabawki nowe, ponieważ zostaną rozdane w szpitalu, niekiedy dla dzieci przebywających w izolatkach.
Zabawki można będzie przekazać 19 listopada do biblioteki szkolnej.

m3
m2
m1
27 października uczniowie z klasy III D, III E i II E pod opieką Pani Agnieszki Stanek, Grażyny Puchali i Bożeny Fijałkowskiej zwiedzali gmach Sejmu RP gdzie spotkali się z Wicemarszałkiem Sejmu - Panią Barbarą Dolniak.
Przyjemnego dnia dopełnił udział w świetnym spektaklu Teatru 6 Piętro „Miłość w Saybrook”.

fla
Zapraszamy chętnych uczniów do udziału w I etapie 40 Olimpiady Języka Niemieckiego, który odbędzie się w szkole, 4 listopada 2016r. o godzinie 10.00. Chętni proszeni są o zgłaszanie się do p. Elwiry Czerskiej.
.........................................................

Zachęcamy też do wzięcia udziału w Wojewódzkim Konkursie Języka Niemieckiego „An der KUL ist Deutsch cool”, organizowany przez Instytut Filologii Germańskiej KUL. I etap tego konkursu zaplanowany jest na grudzień 2016r.
Zapraszam chętnych uczniów!!!

olm
Wydział Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Wrocławskiego we współpracy z FMW i Stowarzyszeniem Lingwistyki Rekreacyjnej organizuje ogólnopolskie eliminacje do Międzynarodowej Olimpiady Lingwistycznej . Uczniowie, którzy są zainteresowani przystąpieniem do I etapu eliminacji, proszeni są o zgłoszenie się do pani Justyny Kocoń . Termin zgłoszeń do 23.10.2016.

oo
W dniu 4 listopada 2016 odbędą się zawody I stopnia (etap szkolny) w ramach Ogólnopolskiej Olimpiady Spedycyjno-Logistycznej. Organizatorem olimpiady jest Uniwersytet Gdański, Wydział Ekonomiczny. Adresatami olimpiady są uczniowie szkół ponadgimnazjalnych zainteresowani problematyką spedycyjną i logistyczną. Uczniowie, którzy są zainteresowani przystąpieniem do testu, proszeni są o zgłoszenie do pani prof. Izabeli Luty
o3
sc1
sch2
Ostatnio w naszej szkole można zauważyć kolejne zmiany: są to napisy na schodach oraz mural na zewnętrznej ścianie. Jest to wiersz Tadeusza Różewicza „Włosek poety”, który jest jednocześnie oficjalnym światowym hymnem książki UNESCO.

k3
k2
Pożegnanie maturzystów
k1
m6
m5
m3
m1
m2

zz
Młodzież przystępująca do pisemnego egzaminu maturalnego zbiera się 30 minut przed godziną rozpoczęcia egzaminu
tj. o godz. 8.30 – sesja poranna
i
o godz. 13.30 – sesja popołudniowa

TYDZIEŃ KULTURY HISZPAŃSKIEJ W IX LO 22.04-27.04.2016 Szanowni Państwo! W dniach 22 kwietnia – 27 kwietnia obchodziliśmy w naszej szkole Tydzień Hiszpański.
PROGRAM
(Dokument DOCX [nowy MS Word], 15.5 kB)

ż
UCZESTNICZYMY W AKCJI ŻONKILE 2016!
19 kwietnia, obchodzimy 73. rocznicę powstania w getcie warszawskim. Z tej okazji na ulicach Warszawy i innych miast w Polsce oraz na świecie wolontariusze Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN będą rozdawać papierowe żonkile.
19 kwietnia o 12:30 na stronie www.polin.pl odbędzie się premiera filmu „Nie było żadnej nadziei. Powstanie w getcie warszawskim”. ZACHĘCAMY DO OBEJRZENIA.
http://www.polin.pl/pl/aktualnosci/2016/02/01/zglos-szkole-do-akcji-zonkile-2016#

ms

Drodzy Gimnazjaliści !
Zachęcamy Was do udziału w TRZECIM KOPERNIKAŃSKIM KONKURSIE ARTYSTYCZNYM organizowanym przez naszą szkołę. Prace należy przesyłać do 21 kwietnia.
Rozstrzygnięcie Konkursu odbędzie się 29 kwietnia podczas Dnia Otwartego Szkoły. Więcej informacji w Regulaminie Konkursu. Regulamin Konkursu oraz Karta Zgłoszenia Kandydata znajdują się poniżej:
Regulamin
(Dokument DOC [starszy MS Word], 119.3 kB)
Formularz zgłoszeniowy
(Dokument DOC [starszy MS Word], 114.2 kB)


1 kwietnia z okazji Dnia Frankofonii w naszej szkole odbyło się fascynujące przedstawienie przygotowane przez p. Annę Szafran i p. Małgorzatę Kowalczyk oraz młodzież z IX LO.
Mogliśmy podziwiać: brawurowo wykonane tańce, pokaz mody, posłuchać pięknie zaśpiewanych francuskich piosenek oraz obejrzeć żartobliwy spektakl o życiu arystokracji w zamku Chambord :)
z1
z3
z2

sz

Warsztaty ze studentami z organizacji AIESEC
W dniach 29.02-04.03.2016 gościliśmy w naszej szkole studentów z organizacji AIESEC. Ismini Vasileiou (Grecja) i Besart Marku (Albania) prowadzili warsztaty w języku angielskim z podstaw planowania i zarządzania swoją karierą w ramach projektu Next Step. Zajęcia cieszyły się dużym zainteresowaniem wśród uczniów naszego liceum.
a5
a2
a3
ww2
a1

W ubiegły piątek w naszej szkole miała miejsce przedpremierowa prezentacja nowego spektaklu „Teatru.Po Prostu” pt. „Próba?”. Zagraliśmy dla zaproszonych gości, przyjaciół, znajomych. Nie zabrakło poczęstunku i rozmów o... Jutro występujemy na „Zwierciadłach”, a tutaj zamieszczamy zdjęcie - jeszcze nie ze spektaklu, ale ilustrujące atmosferę towarzyszącą naszej pracy.

Dzień Kobiet

Oferta wyjazdu na kurs językowy do Malagi dla uczniów klas dwujęzycznych. Osoby zainteresowane prosimy o kontakt z p. Anną Cieniuch-Król.
Kurs językowy w Hiszpanii
(Dokument PDF, 2.4 MB)

W tym roku młodzież z naszej szkoły bawiła się na Studniówce w „Etiudzie”. Oto kilka zdjęć z „Kuriera Lubelskiego” wykonanych przez Piotra Jarugę:
u2
u1

t2
t1
W dniu 28 stycznia 2016 r. grupa uczniów z klasy I D i II D, pod opieką p. Magdaleny Sałgut i p. J. Trześniowskiej uczestniczyła w odczycie dr Wojciecha Janickiego „Czy Polska potrzebuje imigrantów?”, który odbył się w ramach spotkań Polskiego Towarzystwa Geograficznego na Wydziale Nauk o Ziemi i Gospodarki Przestrzennej UMCS w Lublinie.


mu
met


mi
ZAPROSZENIE DO WOLONTARIATU NA RZECZ KULTURY!!! Zapraszamy uczniów naszej szkoły do udziału w pracach Wolontariatu podczas organizacji i przebiegu V Lubelskiego Festiwalu Piosenki Autorskiej i Poetyckiej im. Jacka Kaczmarskiego METAMORFOZY SENTYMENTALNE (tegoroczna edycja dn. 8-9 kwietna 2016r.) Pierwsze spotkanie Wszystkich chętnych do pracy odbędzie się 25.01.2016r. (poniedziałek: godz. 13.25 – 13.45 (przerwa obiadowa w sali nr 52) Już od dziś możesz się zgłaszać do prof. Jolanty Trześniowskiej lub do Mai Mazur - uczennicy kl. II C

pio

tar

r3
r2
r1

10 grudnia w naszej szkole odbyło się spotkanie z mecenasem Pawłem Wójcikiem na temat „Wolność i jej ograniczenia ”oraz „Zagrożenia w internecie”.
Dzisiejsze wydarzenie było inauguracją projektu, w ramach którego, radcy prawni z Okręgowej Izby Radców Prawnych w Lublinie będą prowadzili w naszej szkole zajęcia z zakresu prawa cywilnego i karnego.


W tym dniu obchodzony jest „Międzynarodowy


nn1
4 grudnia, w godzinach 18.00- 24.00, miało miejsce ciekawe wydarzenie pod nazwą Noc Tysiąca Drzwi, przygotowane przez młodzież naszej szkoły, w ramach projektu „Lokomotywy”. Młodzież przyszła przebrana w stroje z lat 60-tych i 70-tych. Za niektórymi drzwiami można było zagrać w gry planszowe, poćwiczyć na sprzęcie (prawie takim jak na siłowni), zapoznać się kulturą Japonii i rysunkami Manga, posłuchać jak koledzy grają na perkusji i gitarze oraz znaleźć wiele ciekawych atrakcji za pozostałymi drzwiami. Kawiarenka oferowała pyszne dania, a sala balowa kusiła do tańca.

m5
mm
4 grudnia, w hali sportowej Globus odbył się mecz w koszykówce o puchar dyrektora „Kopernika”. Wygrała drużyna uczniów:)-GRATULUJEMY
Przed meczem były zbierane słodycze, które zostaną przekazane do Hospicjum dla Dzieci im. Małego Księcia w Lublinie.teg
Od 16 do 22 listopada 2015 roku obchodziliśmy Tydzień Edukacji Globalnej. Hasło tegorocznej edycji TEG „Równość – od słów do czynów” przybliżyliśmy poprzez propagowanie idei Sprawiedliwego Handlu - Fair Trade. Uczniowie klas: I C, I D, II D oraz II F przygotowali gazetki tematyczne, które można obejrzeć na szkolnych korytarzach. Powstały też prezentacje multimedialne, które wyświetlano na monitorze telewizora mieszczącego się na parterze. W klasach I C, I D, I E oraz II A i II D na godzinach wychowawczych odbyły się lekcje poświęcone Fair Trade. Podsumowaniem TEG 2015 był interesujący wykład dr Wojciecha Janickiego „Czy wszyscy mamy takie samo prawo do życia na Ziemi?”, w którym uczestniczyli uczniowie klas I D oraz II D. Tegoroczną akcję koordynowały: Magdalena Sałgut i Jolanta Trześniowska.

s2
s1
Samorządność uczniowska


j
Nasza szkoła otrzymała w darze od Agencji Rynku Rolnego jabłka. Owoce leżą w skrzynkach w salach lekcyjnych i na korytarzu szkoły. Konsumpcja jest bezpłatna !!!
SMACZNEGO:)

pa
13.11.2015r.Gdy zgasły światła w Paryżu...

te


z3
Dzisiaj odwiedzili nas strzelcy z Jednostki Strzeleckiej 2010 Lublin im.płk. Emila Czaplińskiego.
z2
z1

a6
Dzisiaj w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji 11 listopada - Święta Niepodległości.


bo
Najbardziej rozpoznawalnymi osobami okazały się ex aequo: p. Beata Pilipczuk, ucząca w naszej szkole w.f oraz p. Marta Kwiatek ucząca j.angielskiego.

z
ze

j

k1
W naszej szkole trwa konkurs: „Też byliśmy dziećmi:)”.
Przedstawione zostały zdjęcia nauczycieli, kiedy byli małymi dziećmi. Proszę o odgadnięcie: którzy nauczyciele widnieją na tych zdjęciach. Odpowiedzi proszę przynosić do biblioteki szkolnej.
Na zwycięzców czekają nagrody!

d4
28 października odbyła się w sesja naukowa: „W kręgu języka i literatury rosyjskiej w XIX wiecznym Lublinie”, przygotowana przez nauczyciela naszej szkoły dr. Ireneusza Sadurskiego.


lp. Nazwa Komitetu Wyborczego liczba oddanych głosów
1Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość34
2Komitet Wyborczy Platforma Obywatelska15
3Komitet Wyborczy Partia Razem6
4Komitet Wyborczy KORWiN28
5Komitet Wyborczy Polskie Stronnictwo Ludowe5
6Koalicyjny Komitet Wyborczy Zjednoczona Lewica SLD+TR+PPS+UP+Zieloni15
7Komitet Wyborczy Wyborców „Kukiz'15”36
8Komitet WyborczyNowoczesna Ryszarda Petru10

s1
W dniu 13 października, zgodnie z tradycją naszej szkoły, odbyła się uroczystość ślubowania uczniów klas pierwszych. Wybrani przedstawiciele złożyli na sztandar szkoły przyrzeczenie, w którym deklarowali między innymi, że będą sumiennie zdobywać wiedzę oraz dołożą wszelkich starań, by stać się godnymi, w pełni odpowiedzialnymi za siebie i za innych, ludźmi.

W uroczystości uczestniczyli wszyscy uczniowie pierwszych klas, ich wychowawcy, dyrekcja szkoły oraz przedstawiciele Rady Rodziców. Pan dyrektor Radosław Borzęcki wręczył wybranym nauczycielom nagrody i medale, przyznane przez siebie, a także przez Ministra Edukacji Narodowej oraz Prezydenta Miasta Lublin. W trakcie uroczystości miała miejsce krótka prezentacja działalności naszego liceum, które dba również o rozwijanie wszechstronnych zainteresowań młodych ludzi. Prezentację tę przygotowali uczniowie klasy 3B: Szymon Dębiec i Cezary Miller. Całość uświetnił akompaniamentem na pianinie również uczeń klasy 3B - Bartłomiej Węgrzyn.
Na zakończenie miała miejsce krótka część artystyczna, przygotowana przez uczniów klas drugich i trzecich pod kierunkiem p. prof. Katarzyny Kasprzyckiej, ilustrująca trudną sztukę dokonywania właściwych wyborów, którą niewątpliwie posiedli nasi pierwszoklasiści, skoro znaleźli się „w KOPERNIKU, choć innych szkół bez liku...”
Gratulujemy i witamy raz jeszcze w murach naszej szkoły!!!

a3
„Kopernik” zagłosował! Od początku października uczniowie z klasy II D : Dominika Zabłocka, Mateusz Dobiecki, Stanisław Hordejuk, Łukasz Marcowski oraz Michał Szałaj pod kierownictwem prof. Agnieszki Mądrakiewicz-Stanek prowadzili w klasach II-ich i III-ich lekcje na temat historii demokracji polskiej. Zachęcali Was do wzięcia udziału w najbliższych wyborach. W dniu 19 października 2015 roku odbyła się symulacja wyborów parlamentarnych. Dawid Pasik proponował niezdecydowanym wyborcom sprawdzenie w „latarniku wyborczym”, która partia polityczna ma zbliżone do nich poglądy. Już wkrótce dowiecie się, jakie preferencje polityczne reprezentuje nasza społeczność szkolna. Ponieważ chcemy zachować polityczną neutralność, nie ogłaszamy wyników przed zakończeniem kampanii wyborczej. 26 października 2015 roku umieścimy wyniki szkolnych wyborów i sprawdzimy jak głosowała młodzież z innych województw, ponieważ akcja była prowadzona w ramach ogólnopolskiego projektu CEO „Młodzi głosują”. Dzisiaj podajemy frekwencję wyborczą, która wyniosła w naszej szkole 21,22%. Mamy nadzieję, że 25 października 2015 roku spotkamy się przy urnach wyborczych!

ce
W naszej szkole, w dniu 19X 2015r. od godz. 10.00, na korytarzu I piętra odbędą się prawybory do parlamentu.
Akcja jest prowadzona w ramach projektu CEO „Młodzi głosują.
ZAGŁOSUJ I TY!!!

W dniach 8-15 października 2015 roku klasa II C wzięła udział w projekcie prowyborczym Radia Lublin „Myślę, więc wybieram”.
W czasie warsztatów, pod kierunkiem przez p.Agnieszki Mądrakiewicz-Stanek, młodzież opracowała program partii , którą nazwałą „Młodzi Reformatorzy” a następnie przedstawiła go na scenie w Studiu Muzycznym Radia Lublin, podczas spotkania z innymi szkołami prezentującymi swoje programy wyborcze .

Prezentacje były neutralne politycznie i nie popierały żadnego kandydata prawdziwych wyborów parlamentarnych 2015 roku. Jednym z zadań było rozwiązanie testu wiedzy na temat wyborów. Po występach młodzieży, pod okiem specjalnie powołanej komisji, odbyło się głosowanie na poszczególne programy wyborcze. Przez cały czas towarzyszył nam raper Dolar.
dy
250
w2
w1

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej nasi nauczyciele zostali nagrodzeni za swoją pracę.

st
„KOPERNIK” STACJĄ KULTURY!
Zagłosuj już dziś! Każdy głos się liczy!

plakat

w3
7 października , w naszej szkole obchodziliśmy 70 Rocznicę powołania WiN w ramach III Tygodnia Niepokornych.


lok1
Spotkanie organizacyjne w sprawie realizacji projektu w naszej szkole odbędzie się 1 października 2015r w s. 59 o godz. 14.00 ZAPRASZAMY!!!

am
Program FLEX (Future Leaders Exchange Program) jest całorocznym programem wymiany uczniów szkół średnich, którzy wyjeżdżają do Stanów Zjednoczonych na cały rok szkolny. Skierowany jest do klas pierwszych liceum zainteresowanych możliwością nauki w amerykańskiej szkole średniej.
W programie FLEX może wziąć udział uczeń, który jest w pierwszej klasie Liceum
  • ma polskie obywatelstwo
  • urodził się między 01.01.1999 a 15.07.2001
  • zna język angielski w stopniu komunikatywnym
  • spełnia wymogi dotyczące uzyskania wizy USA oraz nie spędził więcej niż 3 mies. w ciągu ostatnich 5 lat w USAm
26 września odbyła się pielgrzymka maturzystów na Jasną Górę.
1 września odbyło się uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego. Ze względu na trwające prace remontowe w szkole, uroczystości miały miejsce w amfiteatrze na Poczekajce.
sz1
sz2p2
p3
w


dyplomd1

z2

23 kwietnia 2015 Katarzyna Pleszczyńska (uczennica klasy IC) oraz Katarzyna Zmysłowska (uczennica klasy IIE) wzięły udział w Konkursie Krasomówczym PUBLIC SPEAKING CONTEST na etapie wojewódzkim. Uczennice zaprezentowały przemówienia w języku angielskim na temat podróżowania oraz ojczyzny. Nad przygotowaniem czuwały nauczycielki angielskiego p. Emilia Bychawska oraz p. Marta Kwiatek. Konkurs został zorganizowany przez Stowarzyszenie Nauczycieli Języka Angielskiego IATEFL POLAND.
k3
k2


z3
z2


Program wspierania laureatów i finalistów
Program:
(Dokument PDF, 248.7 kB)ne4
wa3

indeks
Ranking Liceów 2015 PERSPEKTYWY

Głów. Nazwa szkoły Miejscowość WSK Znak jakości Profil szkoły
1 22 I Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Staszica Lublin 64,29
2 31 I Społeczne LO im. Unii Europejskiej Zamość 61,37
3 39 Liceum Ogólnokształcące im. Jana III Sobieskiego Lublin 59,73
4 65 III Liceum Ogólnokształcące im. Unii Lubelskiej Lublin 56,51
5 75 Pallotyńskie LO im. Stefana Batorego Lublin 55,76
6 91 II LO im. Hetmana Jana Zamoyskiego Lublin 54,76
7 128 XXI LO im. św. Stanisława Kostki Lublin 52,76
8 164 Prywatne LO im. Królowej Jadwigi Lublin 50,50
9 172 I Liceum Ogólnokształcące im. J. I. Kraszewskiego Biała Podlaska 50,08
10 179 Ogólnokształcące Liceum Lotnicze im. Żwirki i Wigury Dęblin 49,36
11 202 II Liceum Ogólnokształcące im. KEN Puławy 48,62
12 235 IX Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika Lublin 47,54
13 238 III LO im. Cypriana Kamila Norwida Zamość 47,46
14 242 I LO im. Księcia Adama Jerzego Czartoryskiego Puławy 47,31
15 245 IV Liceum Ogólnokształcące im. Jana Pawła II Łuków 47,24


lip dub
zobacz:
[E]