zb
26.05.2017
Z przyjemnością informujemy, że Michał Zbytniewski z klasy II G zajął I miejsce w XV Ogólnopolski Konkursie Literackim „O Złote Pióro”.
GRATULUJEMY !!!

22.05.17
JESZCZE JEDNA NAGRODA DLA „TEATRU KROPKA PO PROSTU”
W dniu 22 maja w Dzielnicowym Domu Kultury ABC odbył się przegląd teatrów dziecięcych i młodzieżowych „SEZON 2017”. Spektakl „Teatru Kropka Po Prostu” pt. „JEDNOKOMÓRKOWCE” zdobył na nim GŁÓWNĄ NAGRODĘ w kategorii teatrów młodzieżowych.
GRATULUJEMY!!!
tt2
tt1

kwiecień 2017r.
Gratulujemy naszym uczniom, którzy osiągnęli bardzo dobre wyniki w Ogólnopolskim Konkursie Ekologicznym Eko-Planeta.
dd1
dd2

jk
na1
12.05.2017
NAGRODA DLA TEATRU KROPKA PO PROSTU
Z przyjemnością informujemy, że „Teatr Kropka Po Prostu” na Festiwalu Najciekawszych Widowisk Teatralnych zdobył NAGRODĘ za dostrzeżenie problemu uzależnień młodego pokolenia od telefonów komórkowych, ukazanego w interesującej formie teatralnej autorskiego spektaklu Jednokomórkowce w reż. Katarzyny Kasprzyckiej.
GRATULUJEMY!!!

zz
30.04.2017
KOLEJNY SUKCES

„TEATR KROPKA PO PROSTU” na 40. Wojewódzkich Prezentacjach Teatrów Młodzieżowych pod patronatem Lubelskiego Kuratora Oświaty zdobył III NAGRODĘ za podjęcie tematu uzależnień cywilizacyjnych, z którymi zmaga się współczesna młodzież, oraz wyjątkowo trafną diagnozę rzeczywistości w spektaklu „JEDNOKOMÓRKOWCE”, scenariusz i reżyseria Katarzyna Kasprzycka
GRATULUJEMY!!!
jes

21.04.2017r.
Nasza uczennica Michalina Zyga zdobyła tytuł Finalistki XLI Olimpiady Artystycznej.
GRATULUJEMY !!!
mz

20.04.2017
Nasza szkoła otrzymała od Wyższej Szkoły Innowacji i Ekonomii w Lublinie Certyfikat Szkoły Innowacji 2017r.
ce

7-8 kwietnia 2017
Chór Copernicus pod dyrekcją p. Magdaleny Musiejczuk, działający przy IX Liceum zdobył nagrodę „Złote Pasmo” podczas XII Wojewódzkiego Konkursu Chórów Regionu Lubelskiego, w ramach projektu Akademia Chóralna - „Śpiewająca Polska 2017”.

GRATULUJEMY!!!
ch

04.04.2017r.
Uczniowie z klasy III A, osiągnęli wielki sukces zostając laureatami prestiżowego Konkursu Mechatroniki, Automatyki i Robotyki Politechniki Warszawskiej. Daje im to indeks na Politechnikę Warszawską.
r3
r1
r2

21.03.2017
Julia Remiszewska z klasy IIE zajęła III miejsce w konkursie „Kraje francuskojęzyczne na świecie”.
GRATULUJEMY!
j2

17.03.2017r.
WIELKIE SUKCESY „TEATRU KROPKA PO PROSTU”

W dniach 16-17 marca odbył się XII Ogólnopolski Przegląd Form Teatralnych Inspirowanych Myślą Jana Pawła II.

„TEATR KROPKA PO PROSTU” otrzymał na nim główną nagrodę - ZŁOTĄ MASKĘ - za dojrzałą formę teatralną w połączeniu z ważną problematyką, dotyczącą życia współczesnej młodzieży, spektaklu „JEDNOKOMÓRKOWCE”.

Spektakl „JEDNOKOMÓRKOWCE” zdobył także NAGRODĘ PUBLICZNOŚCI, a pani Katarzyna Kasprzycka otrzymała NAGRODĘ im. ELŻBIETY HASIAK za pracę, talent, pasję w prowadzeniu młodzieży po drogach sztuki teatru.

GRATULUJEMY!!!
24.03.2017
SUKCES!
Do etapu finałowego Konkursu Logicznego przeszły następujące osoby Klara Wierciszewska z kl.1A, Michał Gawłowski z kl.1A, Katarzyna Kępka z kl. 2D
Gratulujemy!
Finał Konkursu odbędzie się 5 kwietnia 2017 r.

kk2
kk1
kk3
t2
t1

10.03 2017r.
SUKCES „TEATRU KROPKA PO PROSTU”!

„Teatr Kropka Po Prostu” z najnowszym spektaklem pt. „JEDNOKOMÓRKOWCE” wystąpił na festiwalu „Zwierciadła” i otrzymał:

II nagrodę od jury młodzieżowego za ciekawy pomysł, niecodzienne podejście do tematu oraz reżyserię spektaklu „Jednokomórkowce”

oraz wyróżnienie od jury profesjonalnego za ukazanie zagrożeń cywilizacyjnych i ich konsekwencji w relacjach międzyludzkich w spektaklu pod tytułem „Jednokomórkowce” w reżyserii Pani Katarzyny Kasprzyckiej.
nn
nagr3
tt

Uczennica klasy I G Julia Gorgol otrzymała nagrodę w Konkursie Literackim „Czytam, więc jestem” organizowanym przez XIX Liceum Ogólnokształcące im.Marii i Jerzego Kuncewiczów w Lublinie we współpracy z Instytutem Filologii Polskiej UMCS.
Serdecznie gratulujemy sukcesu!!! Podczas uroczystego zakończenia Konkursu wykład o romantycznej lekturze tekstu wygłosił prof. dr hab. Marek Kwapiszewski.
jj3
jj8
j1
j2

Patryk Pawluczuk z klasy IID stworzył fotokolaże ze zdjęć miasta. Dzięki temu na jednej fotografii można zobaczyć jak teraz i dawniej wyglądała m.in. Brama Krakowska czy Krakowskie Przedmieście.

Galeria tych rewelacyjnych zdjęć została zamieszczona w „Dzienniku Wschodnim”.
http://www.dziennikwschodni.pl/lublin/lublin-dawniej-i-dzisiaj-na-jednym-zdjeciu-niezwykle-fotokolaze-18-latka-z-lublina,n,1000194619.html
ll3
lub

10.02.2017r.
Natalia Tukiendorf - uczennica klasy 3G zakwalifikowała się do II etapu Olimpiady Literatury i Języka Polskiego.
Gratulujemy!

Poniżej prezentujemy wyniki I etapu X edycji Ogólnopolskiej Olimpiady „O Diamentowy Indeks AGH”
Do II etapu zakwalifikowane zostały te osoby, które uzyskały co najmniej 70 punktów na 100 możliwych do uzyskania.
Z naszej szkoły zakwalifikowało się 8 osób.
Oto ich nazwiska:
Wyniki
(Plik XLS, 565.8 kB)

Nasze uczennice z klasy IIe: Natalia Mejsner, Julia Remiszewska i Emilia Zwierz zajęły III miejsce w XII Wojewódzkim Konkursie Wiedzy O Francji, który odbył się 9 grudnia 2016r., w IX Gimnazjum w Lublinie.
GRATULUJEMY I ŻYCZYMY DALSZYCH SUKCESÓW!
fr2

R1
05.12.2016
Nasza uczennica z klasy IIIF, Róża Pomorska otrzymała w roku szkolnym 2016/2017 Stypendium Prezesa Rady Ministrów za szczególne osiągnięcia w nauce.
GRATULUJEMY!!!

k2
k3
22.11.2016
Uczennica klasy ID Natalia Woś wzięła udział w tegorocznych Mistrzostwach Świata Juniorów we wspinaczce sportowej, które odbyły się w Guangzhou w Chinach. W zawodach wzięło udział 900 zawodników z całego świata. Natalia zajęła 13 miejsce.
Gratulujemy sukcesu!!!!!

11 listopada odbyła się Nocna Mila Niepodległości. Wśród nauczycielek szkół ponadgimnazjalnych zwyciężyła nasza nauczycielka-pani Małgorzata Grzenia !

GRATULUJEMY!!!
mm

dy
Uczennica klasy 2f, Monika Lis, zajęła II miejsce w konkursie literackim „JEST TAKI POETA, JEST TAKI WIERSZ”, organizowanym w ramach projektu „Multimedialna książka życia”, dofinansowanym przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
Gratulujemy!
Katarzyna Kasprzycka

t
Z przyjemnością informujemy, że Jakub Bielecki z klasy IH zdobył tytuł Mistrza Polski Formacji Tanecznych w Tańcach Standardowych w kategorii do lat 15 podczas XXXIII Mistrzostw Polski Formacji Tanecznych Polskiego Towarzystwa Tanecznego. Jakub należy do Tanecznego Klubu Sportowego eM Studio Opole Lubelskie.
GRATULUJEMY!

w2
w3
w4
w11
W dniach 8-11 września 2016 r. Weronika Wasiłek - uczennica kl.3c, brała udział w V Ogólnopolskim Forum Młodych Chemików w Gdańsku.

23.06.2016r.
Z przyjemnością informujemy, że nasza szkoła otrzymała jako jedyna spośród wszystkich szkół ponadgimnazjalnych w Lublinie Certyfikat Szkół Demokracji!!!
cc

Z przyjemnością informujemy, że nasza maturzystka, Diana Sawulska, znalazła się w gronie laureatów konkursów artystycznych, którzy w dniu 22 czerwca na spotkaniu z władzami oświatowymi miasta otrzymali nagrody za osiągnięcia na arenie ogólnopolskiej. Diana otrzymała także stypendium Prezydenta Miasta Lublin.
GRATULUJEMY!
kk5
kk4
kk3
kk7
kk6

Absolwentka klasy III G - Katarzyna Smoleń, wygrała indeks na Architekturę Krajobrazu KUL. Indeks był nagrodą, za wyróżnienie w III Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym „Krajobraz wokół mnie” organizowanym przez Instytut Architektury Krajobrazu KUL.

Nasza uczennica: Natalia Rej z klasy Ie zajęła I miejsce w kategorii literackiej w konkursie marynistycznym „Z piosenką pod żaglami”.
as

20.06.2016
Dorota Sembratowicz z klasy 3g zajęła III miejsce w Konkursie Literackim dla Młodzieży „KAJET” SCENA MŁODYCH 2016 - w dziedzinie prozy - za opowiadanie „Marzenia”. Gratulujemy!
Katarzyna Kasprzycka
d2
d1

Z dumą informujemy, iż Kinga Wołącewicz, uczennica kl. II a, laureatka 39. Ogólnopolskiej Olimpiady Języka Niemieckiego, uczestniczyła wczoraj w uroczystym spotkaniu laureatów i finalistów olimpiad z Prezydentem Miasta Lublin, p.Krzysztofem Żukiem. Oprócz dyplomu uznania i nagrody Kinga otrzymała stypendium Prezydenta Miasta Lublin. Gratulujemy raz jeszcze!
kin

17.05.2016r.
Z przyjemnością informujemy, że nasi nauczyciele realizują swoje pasje zarówno sportowe jak i artystyczne.
Pani Małgorzata Grzenia, nauczycielka religii może pochwalić się dużym sukcesem: 15 maja 2016r. ukończyła XV Cracovia Maraton z doskonałym wynikiem 3 godz. 55 min.
Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów :)
g8
g6
g4
g3

sa
k1
d1
9.06.2016R.
WIELKI SUKCES!!!
W dniu 8 czerwca w Katowicach odbył się finał XVI Ogólnopolskiego Konkursu na Pracę z Literatury dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych, pod honorowym patronatem Rady Języka Polskiego przy Prezydium Polskiej Akademii Nauk oraz Rektora Uniwersytetu Śląskiego. Na konkurs zostało nadesłanych 520 prac uczniów z całej Polski. Nasza maturzystka, Diana Sawulska z klasy 3 G, zajęła w nim trzecie miejsce.
Gratulujemy!!!

g1
gr
6.06.2016r.
Nasi uczniowie: Agnieszka Kloc, Weronika Wasiłek i Artur Sokołowski z klasy IIcpod kierunkiem p. Grażyny Przychodzeń zajęli II miejsce w Ogólnopolskim Turnieju All-chemicznym.
Gratulujemy !!!

3.06.2016r.
W dniu 24 maja 2016 r. uczennice z klasy I D -Katarzyna Jabłońska, Karolina Kania, Laura Zdybel oraz z klasy II F -Julia Bełcik, Aleksandra Haraszczuk, Magdalena Smyk reprezentowały szkołę w VI Finale Krajowym Międzynarodowego Konkursu Young People in European Forests -Młodzież w Lasach Europy 2015/2016 , który odbył w się w Auli Kryształowej SGGW w Warszawie. Dziewczęta znalazły się w gronie 30 najlepszych zespołów w Polsce.
Galeria zdjęć z zawodów znajduje się na stronie konkursu:http://ypef.eu/final_ypef_vi
mm


w1

Z przyjemnością informujemy, że Diana Sawulska jest finalistką XVI Ogólnopolskiego Konkursu na Pracę z Literatury dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych.
Gratulujemy!
saw

pl
22.05.2016
Chór „Copernicus” działający w naszym Liceum pod dyrekcją p. Magdaleny Musiejczuk, zdobył nagrodę: „Złote Pasmo” podczas Przeglądu Chórów Regionu Lublin : „Śpiewająca Polska 2016”

Serdecznie gratulujemy!

23.05.2016r.
Z przyjemnością informujemy, że nasz uczeń Paweł Arent z klasy IIIh otrzymał bardzo dobry wynik (33 punkty) w Ogólnopolskim Konkursie Chemicznym „Alchemik”. Natomiast Weronika Wasiłek z klasy IIc i Jacek Kuryło z klasy Ih ukończyli konkurs z równie świetnym wynikiem 32 punktów.
GRATULUJEMY !!!
ar

ka
Kangur
Wyniki konkursu Kangur Matematyczny 2016
Znane są już wyniki tegorocznego konkursu matematycznego KANGUR.
Wyróżnienie w naszej szkole uzyskał uczeń klasy 3B – Konrad Zdeb.
Ponadto najlepsze wyniki na poziomie klas uzyskali uczniowie: - klasy 1- Dariusz Gąska (z klasy 1B); - klasy 2- Kamil Brodziak (z klasy 2B). Gratulujemy!

Nasze uczennice: Weronika Maleszyk z klasy IIc (pod kierunkiem p. Grażyny Kurczuk) oraz Aleksandra Szulc z klasy Ie (pod kierunkiem p. Anny Skarżyńskiej)uzyskały bardzo dobre wyniki w Ogólnopolskim Konkursie Ekologicznym Eko-Planeta.
Gratulujemy!
dyy

11.05.2016
Wczoraj odbył się finał Festiwalu Najciekawszych Widowisk Teatralnych. TEATR KROPKA PO PROSTU zdobył na nim wyróżnienie za ciekawy i naturalny sposób teatralnego opowiadania o problemach młodego pokolenia w autorskim spektaklu „Próba?” w reż. Katarzyny Kasprzyckiej. Gratulujemy!

Sukces! Nasza uczennica, Monika Lis z klasy 1f zajęła pierwsze miejsce w Konkursie „Ekologia po hiszpańsku” uzyskując 98 punktów na 100 możliwych. Monika wygrała kurs językowy w Szkole Języka Hiszpańskiego „Dialogo”. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
więcej szczegółów jest na naszym blogu www.iberiawklasie.blogspot.com
l1
Wyniki Konkursu „Las Maravillas de España” 2016
(Dokument DOCX [nowy MS Word], 19.1 kB)
Wyniki Konkursu Ekologia po Hiszpańsku
(Dokument DOCX [nowy MS Word], 14.1 kB)

Z przyjemnością pragniemy poinformować, że dwa zespoły w składzie: I D - Katarzyna Jabłońska, Karolina Kania i Laura Zdybel oraz II F - Julia Bełcik, Aleksandra Haraszczuk oraz Magdalena Smyk zakwalifikowały się do krajowego finału VI Międzynarodowego Konkursu Young People in European Forests, który odbędzie się 24 maja 2016 r. w Warszawie. Nasze uczennice przygotowały prezentacje o lasach Europy i znalazły się wśród 30 najlepszych zespołów w Polsce.
Uczennice zostały przygotowane przez p. Magdalenę Sałgut

mi
Uczennica Michalina Zyga z klasy II F zajęła II miejsce w Międzyszkolnym Konkursie Wiedzy o Ameryce Łacińskiej. Galeria z konkursu znajduje się na stronie organizatorów:
http://www.4lo.lublin.pl/2015-16/ameryka/index.html

Kolejne wyróżnienie dla zespołu teatralnego TEATR KROPKA PO PROSTU otrzymał wyróżnienie na XXXIX Wojewódzkich Prezentacjach Teatrów Młodzieżowych za poszukiwanie wartości ważnych w relacjach międzypokoleniowych w autorskim spektaklu „Próba?” - scenariusz i reżyseria Katarzyna Kasprzycka.
dyplom


dyplom
21.04.2016r.
Oskar Podstawka z klasy IIH otrzymał wyróżnienie w XVII edycji Międzyszkolnego Konkursu Ekologicznego pod hasłem „Roztocza czar”.
Gratulujemy!

W dniach 13 - 15 kwietnia odbyła się 38 edycja Sceny Młodych - Przeglądu Teatrów i Kabaretów Młodzieżowych. Teatr Kropka Po Prostu zdobył wyróżnienie za wartościowy wkład twórczy zespołu w powstanie spektaklu autorskiego pt. „Próba?” w reżyserii Katarzyny Kasprzyckiej.
Katarzyna Kasprzycka

18.04.16r.
Nasi uczniowie: Sebastian Cur 3d, Kamil Suszek 3d oraz Marek Kozyra 3f, zajęli II miejsce w konkursie „Wkręć się w ekonomiczny” zorganizowany Wydział Ekonomiczny UMCS w Lublinie.
Gratulujemy!
m6
m5
m2
m1

18.04.2016r. Nasi uczniowie z klasy IIa: Rafał Józefczak, Beniamin Duda i Bartosz Marciniuk pod kierunkiem p. Joanny Russa-Resztak zostali laureatami Ogólnopolskiego Konkursu Mechatroniki, Automatyki i Robotyki organizowanego przez Politechnikę Warszawską.
Gratulujemy!
ajj
b3
b2
b1
kon

14.04.2016r.
Z przyjemnością informujemy,że w Ogólnopolskim Konkursie Fizycznym „Eureka” startowało 35 uczniów, a 13 z nich uzyskało dyplom z wyróżnieniem. Najwyżej zakwalifikował się Beniamin Duda z klasy IIa otrzymując dyplom z oceną bardzo dobrą.

l
l1
Z przyjemnością informujemy,że nasza szkoła wzięła udział w czwartej edycji Projektu Certfikacji Szkół „Szkoła Innowacji” i znalazła się w gronie laureatów Konkursu „Lider Innowacji”.
Pełna lista laureatów:
http://www.wsei.lublin.pl/dla-szkol/projekt-szkola-innowacji/edycja-iv-2015-2016-dla-szkol-ponadgimnazjalnych/news-gala-podsumowujaca-czwarta-edycje-konkursu-szkola-innowacji-lista-laureatow

kk
12.04.2016r.
Z przyjemnością informujemy, że uczennica klasy 3G Diana Sawulska zajęła DRUGIE MIEJSCE w XII Wojewódzkim Konkursie Literackim „DOM” organizowanym przez Wojewódzki Ośrodek Kultury w Lublinie. GRATULUJEMY!!! Katarzyna Kasprzycka

07.04.2016
Z przyjemnością informujemy, że Paweł Nankiewicz, Paweł Polak, Mateusz Polewski z klasy 2B (uczniowie P. H.Rusek) i Jakub Borys z klasy 1B (uczeń. P. B. Bartosz) zakwalifikowali się do finału IV Konkursu Logicznego organizowanego przez Katedrę Logiki KUL.
Gratulujemy!

04.04.2016r.
Z przyjemnością informujemy, że Kinga Wołącewicz z klasy IIa została laureatką Ogólnopolskiej Olimpiady Języka Niemieckiego, zajmując 10 miejsce w kraju.
Gratulujemy Kindze oraz p. Elwirze Czerskiej, która przygotowywała uczennicę do Olimpiady.
kw2

18.03.2016
Uczeń naszej szkoły z klasy IIIG - Fryderyk Śmiałek, zakwalifikował się do finału Ogólnopolskiego Konkursu Języka Włoskiego.
Natomiast uczennica z klasy IIIF - Maria Anania zajęła IV miejsce w Regionalnym Konkursie Języka Włoskiego, organizowanym przez Katolicki Uniwersytet Lubelski.
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

23.03.2016R.
Z przyjemnością informujemy, że nasza uczennica: Natalia Rej z klasy I ezajęła 1 miejsce w kategorii literackiej, w Konkursie Marynistycznym „Z piosenką pod żaglami”.
GRATULUJEMY!!!
ls3
nat
ls1

w2
w1
18.03.2016r.
W ubiegły piątek (18 marca) odbył się VII Ogólnopolski Przegląd Form Teatralnych Inspirowanych Myślą Jana Pawła II. Spektakl Teatru Kropka Po Prostu pt. „Próba?” zdobył na nim wyróżnienie za interesująca pracę zespołową oraz scenariusz podejmujący ważkie tematy nurtujące młodzież.
Ponadto jeden z aktorów - Michał Maciejewski - otrzymał wyróżnienie za kreację aktorską stworzoną w tym spektaklu.
Katarzyna Kasprzycka

17.03.2016
FINAŁ KONKURSU „THE FACES OF AMERICA” Z przyjemnością informuję, że uczniowie Agata Stadnik, Piotr Maciejewski oraz Jakub Osek z klasy 2e zajęli V miejsce w II edycji ogólnopolskiego konkursu 'The Faces of America„ organizowanego przez Biuro Promocji i Centrum Nauczania i Certyfikacji Języków Obcych UMCS. Do udziału w konkursie zgłosiło się ponad 30 drużyn z kilku województw, tym większa radość, że nasi uczniowie znaleźli się w finale. Gratuluję, Iwona Mędrkiewicz

tt
Zespół „Teatr Kropka Po Prostu” wystąpił na „Zwierciadłach” z najnowszym spektaklem „Próba?”. Poniżej zamieszczamy zdjęcie oraz recenzję spektaklu. Katarzyna Kasprzycka.

ch2
ch3
15.03.2016
Drużyna naszej szkoły w składzie Weronika Wasiłek, Agnieszka Kloc i Artur Sokołowski z klasy 2c przeszli do Finału II Ogólnopolskiego Turnieju All-chemicznego zajmując czwarte miejsce.

11.03.2016r.
Do finału IV Wojewódzkiego Konkursu Poprawności Językowej „Mówię i piszę po polsku”, który odbędzie się 7 kwietnia 2016r. w I Liceum Ogólnokształcącym im. Władysława Jagiełły w Krasnymstawie zakwalifikowały się:
Katarzyna Zmysłowska - klasa 3E Dorota Sembratowicz - klasa 3G

03.03.2016r. Z przyjemnością informujemy, że nasza uczennica: Kinga Wołącewicz z klasy IIa zakwalifikowała się do finału 39 Ogólnopolskiej Olimpiady Języka Niemieckiego!

08.02.2016r.
Informujemy, że dwie uczennice naszej szkoły: Natalia Rej z kl.IE i Diana Sawulska z kl.IIIG, zostały Laureatkami XII Wojewódzkiego Konkursu Literackiego zorganizowanego przez WOK w Lublinie.
Gratulujemy!!!

08.02.2016r.
WYNIKI KONKURSU DLA SZKÓŁ PONADGIMNAZJALNYCH „Wkręć się w Ekonomiczny”

Z przyjemnością informujemy, że do II etapu awansują: Sebastian Cur z kl. IIID, Kamil Suszek z kl. IIID i Marek Kozyra z kl.IIIF.


Wszystkim gratulujemy


Bartosz Kurkiewicz-3D 10p.

Sebastian Cur-3D 12p.

Kamil Suszek-3D 11p.

Jacek Kuryło-1H p.7

Róża Sagan-3F p.10

Marek Kozyra-3F p.12

Bartek Zając-3F p.10

średnia:
10,28571429


ff
Uczniowie: Maria Anania z kl. IIIF, Diana SAwulska z kl. IIIG, Fryderyk Śmiałek z kl. IIIG, Klaudia Wilhelm z kl. IIIH zostali zakwalifikowani do II etapu Regionalnego Konkursu Języka Włoskiego.
Gratulujemy!!!

28.01.2016r.
Uczennica klasy IIa-Kinga Wołącewicz Elwiry Czerskiej, zakwalifikowała się do egzaminu ustnego etapu okręgowego: 39 Ogólnopolskiej Olimpiady Języka Niemieckiego, zdobywając 89p./100, na egzaminie pisemnym.

Gratulujemy i trzymamy kciuki:)

ol
07.01.2016r.
Agata Górniak z klasy III E zakwalifikowała się do II etapu Olimpiady Literatury i Języka Polskiego.
GRATULUJEMY!!!!

h1
05.01.2016r.
Violetta Słomianowska z klasy II F zakwalifikowała się do II etapu XLII Olimpiady Historycznej z oceną bardzo dobrą!.
GRATULUJEMY !

d
05.01.2016r.
Paweł Rekiel z klasy 3a wynikiem stuprocentowym, przeszedł do 2 etapu Olimpiady o Diamentowy Indeks AGH z Fizyki.

men
04.01.2016
Informujemy, że Weronika Wasiłek z klasy II c i Paweł Arent z klasy III h przeszli do II etapu 62 Olimpiady Chemicznej.
GRATULUJEMY !!!

dy
07.12.2015r. Magdalena Smyk uczestniczyła w VIII ogólnopolskim konkursie językowym na hiszpańskojęzyczną kartkę z pamiętnika i zakwalifikowała się do finału Dia a Dia

fl
03.12.2015r.
Informujemy, że uczennica klasy IIa-Kinga Wołącewicz zakwalifikowała się do II etapu 39 Ogólnopolskiej Olimpiady Języka Niemieckiego.

GRATULUJEMY

1.10.2015R.
Nasza uczennica Wiktoria Grzywaczewska z klasy IIIF, otrzymała stypendium Prezesa Rady Ministrów, które przyznawane jest najlepszemu uczniowi w szkole.
GRATULUJEMY!


12 marca 2015r. p. Beata Bartosz przeprowadziła III Konkurs Logiczny KUL
Wyniki III Konkursu Logicznego – etap szkolny
Do finału zakwalifikowały się następujące osoby (wg zajętych miejsc):
1. Krzysztof Jaszczuk (uczeń p. prof. U. Sowińskiej)
2. Aleksandra Paczyńska (uczennica p. prof.H. Rusek)
3. Filip Rynkiewicz (uczeń p. prof. U. Sowińskiej)

GRATULUJEMY!
10.03.2015r.
Z przyjemnością informujemy, że Magdalena Smyk uczennica klasy IF zajęła II miejsce w Konkursie Fotomontażu 2015 na etapie krajowym.
Serdecznie gratulujemy!22.06.2015r.
W konkursie literackim „Kajet”, organizowanym w ramach SCENY MŁODYCH, uczennica klasy 2g, DOROTA SEMBRATOWICZ, otrzymała PIERWSZĄ NAGRODĘ w dziedzinie prozy za opowiadanie „Powinność Wojtowicza”. GRATULUJEMY!!!
sam
d

11.06.2015r.
Agata Górniak z klasy IIe, pod opieką dr Ireneusza Sadurskiego zajęła I miejsce w Konkursie Wiedzy o „Szlaku Jagiellońskim” w kategorii szkoły ponadgimnazjalne, natomiast Katarzyna Zmysłowska z klasy IIe uzyskała wyróżnienie.
sa

11.06.2015r.
Uczniowie naszego liceum pod opieką p. G. Kurczuk i p. A. Gaś zdobyli II miejsce w XII edycji międzyszkolnego konkursu dla szkół ponadgimnazjalnych miasta Lublin „Żyjmy zdrowo i bezpiecznie”.
Zwycięski skład:)
Wiktoria Barwiak
Karolina Biźniuk
Karolina Jabłońska
Iwona Korulczyk
Katarzyna Pleszczyńska

Natomiast V miejsce w konkursie zajął skład:
Karolina Klimkowicz
Agnieszka Kloc
Karolina Olech
Artur Sokołowski
Weronika Wasiłek

Wszyscy uczniowie chodzą do klasy Ic !!!
b1
b2

na

10.06.2015r. Zespół MONADA z naszej szkoły zdobył wyróżnienie na Przeglądzie Konkursowym Poezji Śpiewanej i Piosenki Autorskiej „Wyśpiewać Poezję” Scena Młodych 2015. Nagrodzona piosenka „Przyjaciółki” została przygotowana pod kierunkiem p. Anny Gaś i p. Anny Lipskiej-Słoń
Monika Adamczyk i Adrianna Szymczyk - tworzące duet MONADA - wystąpią w koncercie laureatów w dniu 18 czerwca o godz. 17.00 w Centrum Kultury przy ul. Peowiaków. ZAPRASZAMY!!!
mo
mo
ze

08.06.2015r.
Nasza uczennica- Aleksandra Paczyńska z klasy Ib została finalistką w VIII Ogólnopolskim Konkursie Fizycznym „Poszukiwanie Talentów 2015” oraz odznakę Złoty Kwant 2015 w kategorii Fizyka i Sztuka.
Konkurs organizowany jest przez Wydział Fizyki Uniwersytetu Warszawskiego.

SERDECZNIE GRATULUJEMY!!!
d2
d1

t1

13.01.2015r.
Michał Domaszewicz z klasy Ih i Artur Monikowski z klasy Id zakwalifikowali się do II etapu Wojewódzkiego Konkursu Języka Niemieckiego „An der KUL ist Deutsch cool”.

dyplom

dyplom


23.04.2015r.
Gratulujemy uczennicy naszej szkoły - Weronice Targosz z klasy IIE - zajęcia III miejsca w XVI Międzywojewódzkim Konkursie Recytatorskim Poezji i Prozy Ludowej im. Wacława Tuwalskiego, zorganizowanym przy współpracy z Zakładem Kulturoznawstwa UMCS w Lublinie. Weronikę przygotowywała do konkursu p. Beata Bojar.
bb

17.04.2015r. XXXVIII Wojewódzkie Prezentacje Teatrów Młodzieżowych.

Teatr KROPKA PO PROSTU, zdobył trzecie wyróżnienie na XXXVIII Wojewódzkich Prezentacjach Teatrów Młodzieżowych za autorski scenariusz i tematykę przedstawienia „Pożegnanie z Mikołajem”.
dy
dyplom1

sz

15.04.2015r.
Z przyjemnością informujemy, że Oskar Podstawka z klasy I H zajął I miejsce w Międzyszkolnym Konkursie Ekologicznym organizowanym przez Państwowe Szkoły Budownictwa i Geodezji oraz Polski Klub Ekologiczny Okręg Środkowo-Wschodni.
Naszą szkołę reprezentowali: Oskar Podstawka i Piotr Siwik z klasy IH oraz Sebastian Cur z klasy IID.
09.04.2015r.
Uczniowie Mateusz Marczuk z klasy 3A (uczeń pani prof. Hanny Rusek) i Kamil Suszek z klasy 2D (uczeń pani prof. Beaty Bartosz) zakwalifikowali się do finału międzynarodowego Konkursu Matematycznego „Pangea”.
Gratulujemy!

23.03.2015r.
Teatr Kropka Po Prostu, zdobył Złotą Maskę, a Monika Adamczyk wyróżnienie na VI Ogólnopolskim Przeglądzie Form Teatralnych Inspirowanych Myślą Jana Pawła II, w kategorii szkół ponadgimnazjalnych, za spektakl „Pożegnanie z Mikołajem” wg scenariusza i w reżyserii p. Katarzyny Kasprzyckiej.
GRATULUJEMY !
ma
t2
t1

24.02.2015r.
Z przyjemnością informujemy, że uczennica Kinga Wołącewicz z klasy Ia, zakwalifikowała się do III etapu Olimpiady z Języka Niemieckiego.

Gratulujemy!!!

02.12.2014r.
Dwie nasze uczennice z klasy II c: Dominika Twardowska i Kamila Bielak vel Bielecka pod opieką p. Doroty Drwal, zakwalifikowały się do II etapu Olimpiady Wiedzy o Żywieniu i Żywności.
Gratulujemy

dia Uczeń klasy IIIa-Maciej Krasa zakwalifikował się do III etapu Ogólnopolskiej Olimpiady o Diamentowy Indeks AGH z matematyki.
Maćka przygotowała p. Hanna Rusek.

GRATULUJEMY !!!

13.01.2015r.
Michał Domaszewicz z klasy Ih i Artur Monikowski z klasy Id zakwalifikowali się do II etapu Wojewódzkiego Konkursu Języka Niemieckiego „An der KUL ist Deutsch cool”.

12.01.2015r.
Uczniowie z naszej szkoły:

Jakub Bańka IIIb
Maciej Gołąb IIIb
Krzysztof Jaszczuk IIIb

zakwalifikowali się do II etapu Międzynarodowej Olimpiady Lingwistycznej

08.01.2015r.
Uczniowie z naszej szkoły zakwalifikowali się do II etapu Olimpiady o „Diamentowy Indeks AGH”. Są to

matematyka:
Barbara Papierz IIIa
Maciej Krasa IIIa
Ada Piskała IIIa

fizyka:
Szymon Mączka IIIa

Geografia:
Ola Cieślicka IIId
Maciej Rzucidło IId

W dniu 12.12.2014 r. w Ośrodku Rozwoju Edukacji – ORE w Warszawie odbyła się Konferencja podsumowująca projekt „ Od edukacji globalnej do odpowiedzialności za świat”, realizowanego i współfinansowanego w ramach programu polskiej współpracy rozwojowej Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP w 2014 roku. Z radością informujemy, że nasza szkoła została zaproszona do udziału w Konferencji, ponieważ zdobyliśmy wspaniałe nagrody w dwóch ogłoszonych przez ORE konkursach. W konkursie na projekt edukacyjny II miejsce w kraju zdobył projekt : „Co z tą żywnością?” autorstwa Magdaleny Sałgut, która była jednocześnie liderką zespołu, w skład którego wchodziły: Izabela Luty, Dorota Drwal, Jolanta Trześniowska. Projekt związany był z działaniami podjętymi w Tygodniu Edukacji Globalnej, którego tematem było „Bezpieczeństwo żywnościowe”. Wielu nauczycieli i wychowawców wraz ze swoimi klasami aktywnie uczestniczyło w działaniach podjętych podczas tego tygodnia. Należy dodać, że wielu uczniów zaangażowało się w działania, których finałem są zdobyte nagrody. Dokumentację TEG-u wykonali w postaci strony internetowej: B. Węgrzyn, M. Sowiński, Sz. Dębiec z kl. II B, która jest dostępna na stronie szkoły. W Konkursie na tytuł „Szkoła Globalna 2014” zdobyliśmy wyróżnienie. Jest ono niezwykle cenne, ponieważ udokumentowaliśmy ponadstandardowe działania naszego liceum podejmowane w latach 2011-2014 w zakresie realizacji szeroko pojętej edukacji globalnej, wpisanej w podstawę programową kształcenia ogólnego. Jest to więc wyróżnienie dla nauczycieli i uczniów realizujących różnorodne projekty, programy, warsztaty, wymiany, działania wolontarystyczne i wiele innych przedsięwzięć na przestrzeni trzech ostatnich lat. Zespołem przygotowującym pracę konkursową kierował Pan Dyrektor Radosław Borzęcki, zaś w jego skład wchodziły: Magdalena Sałgut, Jolanta Trześniowska, Emilia Bychawska. Konkursową prezentację przygotowała Dorota Drwal. Znajduje się ona na stronie naszej szkoły. oprac. Jolanta Trześniowska

ch
Nasz chór „Copernicus” pod dyrekcją p. Anny Bieleckiej zdobył Srebrny Dyplom w ramach projektu Śpiewająca Polska.
GRATULUJEMY!

W dn. 02.11.2014 w Lubelskim Samorządowym Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Lublinie odbyło się podsumowanie Wojewódzkich Konkursów poświęconych T. Różewiczowi. Z radością informujemy, że nasi uczniowie zdobyli cenne nagrody.
I miejsce w Wojewódzkim Konkursie Literackim poświęconym życiu i twórczości Tadeusza Różewicza zajęła Sylwia Pasiuk – uczennica kl. II G, która przygotowała pracę konkursową pod kierunkiem p. prof. Joanny Duluk. Natomiast Mateusz Sowiński - uczeń kl. II B, zajął III miejsce w Wojewódzkim konkursie na prezentację multimedialną poświęconym życiu i twórczości Tadeusza Różewicza. Nad przygotowaniem prezentacji Mateusz pracował pod kierunkiem p. prof. Jolanty Trześniowskiej. Konkursy poświęcone wielkiemu poecie zostały zorganizowane przez Stowarzyszenie Nauczycieli Polonistów Oddział w Lublinie pod Patronatem Lubelskiego Kuratora Oświaty Krzysztofa Babisza oraz Marszałka Województwa Lubelskiego Sławomira Sosnowskiego. Uroczystość podsumowania miała niezwykle podniosły charakter. Podkreślano wysoki poziom prac literackich i prezentacji multimedialnych .
Gratulujemy serdecznie naszym laureatom : Sylwii i Mateuszowi!!!
jt
s2
s1


2014r.

Stypendium Prezesa Rady Ministrów dla Adrianny Serwin
as1
2014r.
Dyplom za udział w III edycji programu „Zbieraj kartridże” organizowanemu przez Green Project (ratuj konie)
Dyplom

2014r.
Miło nam poinformować, że dwie uczennice naszej szkoły Adrianna Serwin i Paulina Bochniarz z klasy III c, przygotowane przez p. Grażynę Kurczuk, zakwalifikowały się do drugiego etapu XLIV Olimpiady Biologicznej.

wrzesień 2014r.
Stypendystki „Lubelskiego programu pomocy stypendialnej dla uczniów szczególnie uzdolnionych 2013-2015”
styp.
dyplom1

21.10.2013r.
Gratulujemy Kazikowi Filipowi, uczniowi klasy IIa za zajęcie 5 lokaty w kat.02, w konkursie Genius Logicus !!!
ka

Basia2
9.10.2012r.
W dniu 9 października 2012 o godzinie 11:50 w naszej szkole odbył się wykład naszego absolwenta mgr inż. Michała Jasińskiego obecnie pracownika Firmy EADS Astrium (Wielka Brytania) wygłoszony w ramach Międzynarodowego Tygodnia Przestrzeni Kosmicznej (World Space Week).
W wykładzie wzięli udział uczniowie klas IA i 3A oraz zainteresowani uczniowie klas 2C i 2B.
Posumowaniem wykładu był konkurs na temat satelitów i ich zastosowań w różnych dziedzinach Jego laureatką została uczennica klasy I a - Barbara Mądra.


Organizatorzy : mgr Joanna Russa-Resztak i mgr Cezary Grzelak
Basia
kwiecień 2012r.
Krzysztof Gontarz, uczeń klasy III b pod kierunkiem prof. Mieczysława Sachadyna, został finalistą II Ogólnopolskiej Olimpiady Logiczno-Matematycznej dla uczniów szkół ponagimnazjalnych, w roku 2012.

GRATULUJEMY !
scan

sp
Chór Copernicus wyśpiewał srebrny dyplom podczas V Wojewódzkiego Konkursu Chórów Szkolnych w ramach XI Prezentacji Chórów Regionu Lubelskiego Ogólnopolskiego Programu Rozwoju Chórów Szkolnych „Śpiewająca Polska”.
konkurs
konkurs
01.12.2011r.
Uczniowie IX LO z klasy III d: Krzysztof Giżka, Jakub Podgurniak, Maciej Szot
i Łukasz Zieliński pod kierunkiem nauczyciela historii dr Ireneusza Sadurskiego zostali laureatami konkursu historycznego „Kurier Lubelski Nr 1”.

9-10 grudzień 2011r.
Ada Tymczak z klasy II c zajęła III miejsce w Zawodach Mikołajkowych w Łyżwiarstwie Figurowym w Łodzi, w konkurencji Amatorzy klasa Złota.
GRATULUJEMY!!!
...................................................................................
22.09.2011r.

Nasi uczniowie Dawid Maleszyk z klasy IIIa, Jakub Aftyka i Bartosz Gralewski z klasy IIb
zdobyli II miejsce w konkursie „Życie i Dzieło Marii Curie-Skłodowskiej. Opiekunami naszej drużyny były panie: mgr Joanna Russa-Resztak, mgr Grażyna Przychodzeń i mgr Lucyna Mądra.
Nasi uczniowie zdobyli wspaniałą nagrodę- kamerę, za zajęcie drugiej lokaty w konkursie. Ufundował ją Prezydent Miasta Lublin.
21 września br. odbył się finał konkursu „Życie i Dzieło Marii Curie-Skłodowskiej”, do etapu pisemnego przystąpiły drużyny z 18 lubelskich szkół ponadgimnazjalnych, z których wyłoniono szczęśliwą ósemkę, zakwalifikowaną do zmagań w etapie ustnym.
Konkurs odbywał się pod patronatem Rektora UMCS oraz Prezydenta Miasta Lublin. Wyniki konkursu:

1 miejsce - I L.O. im. Stanisława Staszica
2 miejsce - IX L.O. im. Mikołaja Kopernika
3 miejsce- III L.O. im. Unii Lubelskiej
4 miejsce – IV L.O. im. Stefanii Sempołowskiej oraz V L.O. im. Marii Skłodowskiej-Curie
5 miejsce - Zespół Szkół Chemicznych i Przemysłu Chemicznego im. Gen. Franciszka Kleeberga
6 miejsce - Pallotyńskie L.O. im. Batorego
7 miejsce – II L.O. im. Hetmana Jana Zamoyskiego

Uczniowie odpowiadali na pytania z zakresu fizyki, chemii oraz historii (te dotyczyły przede wszystkim życiorysu Noblistki). Reprezentanci IV L.O. wyjaśniali, dlaczego Słońce świeci – tzn. emituje energię – od 4,5 mld lat, drużyna z Unii dociekała, jakie metody fizyczne stosowała Maria Curie-Skłodowska przy wydzielaniu polonu i radu z odpadów po produkcji uranu, zaś uczniowie z V L.O. odpowiadali na pytanie na którym z uniwersytetów amerykańskich odmówiono przyznania Noblistce doktoratu honoris causa w 1921 roku. Finaliści zmagali się również z zagadnieniami dotyczącymi równoważnej dawki promieniowania jonizującego i rozpadu promieniotwórczego.

Nasi zwycięzcy:

„Nakręć się na zdrowie”.
Uczniowie klasy IIc: lider zespołu - Jakub Wójcik oraz Kasia Grzyb, Agata Rozwadowska, Basia Śnieżyńska, Adam Ziń i Kasia Żondełek zdobyli I miejsce w Ogólnopolskim konkursie: „Nakręć się na zdrowie”. Otrzymali także nagrodę publiczności za nakręcony spot.
Zwycięzcom serdecznie gratulujemy!
Ekipa Filmowies dziękuje wszystkim internautom, którzy zagłosowali na ich spot.

Film uczniów klasy Ic (wychowawczyni Dorota Drwal) zajął III miejsce w konkursie „Żyjmy zdrowo i bezpiecznie”!

Skład drużyny:
  • Jakub Wójcik
  • Adam Ziń
  • Katarzyna Żondełek
  • Katarzyna Grzyb
  • Agata Rozwadowska
Opiekunami projektu były panie Dorota Drwal (biologia) oraz Anna Gaś (PO).
******************************************************************************** 12 stycznia 2011 roku odbył się ogólnopolski standaryzowany sprawdzian z języka polskiego diagnozującego umiejętności czytania ze zrozumieniem: „Rozumiem to, co czytam. Czytam to, co rozumiem”.
Młodzież naszego liceum zajęła I miejsce !!!. Średnia szkoły to 18 punktów na 20 :)
..........................................................................................................
SUKCES NASZEJ SZKOŁY!!!
„...Skupmy się na wynikach z języka polskiego. Wśród najlepszych szkół są m.in. II LO im. Zamoyskiego,
IX LO i liceum im. Stanisława Kostki...”

FIZYKA

Ogłoszenie wyników szkolnego konkursu na prezentacje multimedialne
„POLACY W NAUCE (aspekty fizyczne i astronomiczne)”.

Proszę otworzyć zakładkę KONKURSY: „Polacy w nauce”.
Tam obejrzysz nagrodzone prace !

GRATULACJE !!! Informujemy, że prof. Mirosław Sałach zajął II miejsce
w plebiscycie „Dziennika Wschodniego” na BELFRA ROKU 2010
w kategorii NAUCZYCIEL SZKOŁY ŚREDNIEJ !!!

Dnia 14.01.2011 r. odbył się Wirtualny Festiwal Filmowy w ramach Akcji Filmoteka Szkolna.
Uczniowie: Izabela Bąk z klasy Ig i Piotr Michocki także z klasy Ig zdobyli następujące nagrody:
dwa pakiety filmów wybitnych twórców Polskiej Szkoły Dokumentu- Marcela Łozińskiego oraz Krzysztofa Kieślowskiego.
GRATULUJEMY!

Opiekunem naszych zwycięzców była pani Beata Bojar.

MATEMATYKA

12 uczniów naszego liceum zakwalifikowało się do etapu okręgowego Konkursu Matematycznego dla Szkół Ponadgomnazjalnych, przeprowadzonego w dniu 3.12.2010r. Oto oni:
Tomasz Chmielnik Id, Paulina Muniak Id, Bartłomiej Falkiewicz IIb, Krzysztof Gontarz IId, Bartłomiej Poleszak IIb, Dawid Maleszyk IIa, Krzysztof Ponieważ IIb, Konrad Pietraszek IIa, Marcela Skomorowska IIIc, Aleksander Lakutowicz IIIb, Łukasz Osieleniec IIIa, Mateusz Choma IIIa


Jakub Wójcik uczeń klasy I C zdobył I miejsce w konkursie „Życie i twórczość Fryderyka Chopina” zorganizowanym pod patronatem Marszałka Województwa Lubelskiego przez Lubelskie Centrum Edukacji Zawodowej.
2010r.

Radosław Wróbel uczeń klasy III A został stypendystą Prezesa Rady Ministrów!
2010r.

JĘZYK POLSKI

Agata Sanecka uczennica klasy II C dostała wyróżnienie w „Lubelskim Konkursie Poezji i Prozy Patriotycznej”. Agata pracowała pod kierunkiem prof. Beaty Bojar.
2010r.
HISTORIA

Udział w konkursie z zakresu najnowszej historii Polski pt. „Ocal okruchy historii”, dotyczącego okresu działalności „Solidarności” i opozycji demokratycznej w latach 1970-1989 zorganizowanym przez Ministerstwo Edukacji Narodowej, Europejskie Centrum Solidarności i Muzeum II Wojny Światowej.
Uczniowie klasy III G Aleksander Rudziński, Michał Dajos i Łukasz Ozimek pod opieką nauczyciela historii dr Ireneusza Sadurskiego przygotowali prace nt. „Narodziny, rola i znaczenie podziemnego Radia Solidarność na Lubelszczyźnie w latach 1983-1989” i zdobyli I miejsce w ogólnopolskim konkursie w Gdańsku 31 sierpnia 2010 r.
[E]