19.05.2017
Konkurs Fotograficzny '700-lecie Lublina w obiektywie' zorganizowaliśmy z myślą o udokumentowaniu wspaniałego jubileuszu naszego miasta przez młodych lublinian. Konkurs jest otwarty dla wszystkich uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Celem konkursu jest wydobycie talentów artystycznych (fotograficznych) oraz promocja miasta poprzez organizację konkursu na najciekawsze zdjęcie z obchodów 700-lecia Lublina. Fotografie powinny dokumentować wydarzenie bądź jego cześć bezpośrednio wpisujące się w obchody 700-lecia miasta Lublin. Zgłoszenie powinno zawierać tytuł pracy i krótki opis sytuacji utrwalonej w kadrze. Cele te zostaną zrealizowane poprzez prezentacje wybranych prac szerszej społeczności (wystawa pokonkursowa), a także w postaci publikacji zdjęć laureatów konkursu w formie fotoalbumów. W załączeniu przesyłamy regulamin oraz kartę zgłoszenia.
Więcej informacji na naszej stronie pod adresem http://www.frol.org.pl
Regulamin konkursu
(Dokument PDF, 224.7 kB)
karta zgłoszenia
(Dokument PDF, 213.1 kB)
k1

IV Konkurs Kopernikański dla gimnazjalistów

Celem konkursu jest: rozwijanie twórczości artystycznej młodzieży gimnazjalnej oraz propagowanie osoby i dorobku naukowego Patrona IX Liceum Ogólnokształcące w Lublinie – Mikołaja Kopernika.
Konkurs skierowany jest do młodzieży gimnazjalnej.
Formularz zgłoszeniowy
(Dokument DOC [starszy MS Word], 125.4 kB)
Regulamin konkursu
(Dokument DOC [starszy MS Word], 126.0 kB)

k
14.03.2017r.
Międzynarodowy Konkurs Kangur Matematyczny
W dn. 16.03.2017 (czwartek) o godz. 8:30, w sali nr 11 odbędzie się Międzynarodowy Konkurs Kangur Matematyczny . Zapraszamy.

Regulamin konkursu „Ekologia po hiszpańsku”
(Dokument DOC [starszy MS Word], 52.7 kB)
09.03.2016r.
„EKOLOGIA PO HISZPAŃSKU”

DYREKTORZY SZKÓŁ GIMNAZJALNYCH I PONADGIMNAZJALNYCH ORAZ NAUCZYCIELE JĘZYKA HISZPAŃSKIEGO

IX Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika w Lublinie pragnie zaprosić gimnazjalistów oraz licealistów do udziału w

IX MIĘDZYSZKOLNYM KONKURSIE POD HASŁEM „EKOLOGIA PO HISZPAŃSKU”

organizowanym pod honorowym patronatem Biura Radcy ds. Edukacji Ambasady Królestwa Hiszpanii

Sponsor nagrody głównej w konkursie:

Szkoła języka hiszpańskiego
NAGRODĄ GŁÓWNĄ JEST:
Kurs języka hiszpańskiego Szczegółowe informacje o konkursie wraz z Regulaminem uczestnictwa i wzorem zgłoszenia kandydata przesyłamy w załączeniu.


Zgłoszenia i pytania prosimy kierować na adres:
IX Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika w Lublinie
ul. Andrzeja Struga 6
20-709 Lublin
tel./fax.: 081 525 54 35

lub na adres e-mail: aniacieniuch@yahoo.es


ZAPRASZAMY!!!
Dyrektor : Radosław Borzęcki
Organizator: Anna Cieniuch-Król Anna Cieniuch-Król

8.03.2017r.
DYREKTORZY SZKÓŁ GIMNAZJALNYCH i PONADGIMNAZJALNYCH ORAZ NAUCZYCIELE JĘZYKA HISZPAŃSKIEGO

IX Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika w Lublinie pragnie zaprosić młodzież Państwa szkoły do wzięcia udziału w

V MIĘDZYSZKOLNYM KONKURSIE „Las maravillas de España y del mundo hispano”

organizowanym pod honorowym patronatem Biura Radcy ds. Edukacji Ambasady Królestwa Hiszpanii

Sponsor nagrody głównej w konkursie:

Szkoła języka hiszpańskiego

Szczegółowe informacje o konkursie wraz z Regulaminem uczestnictwa i wzorem zgłoszenia kandydata przesyłamy w załączeniu.

Zgłoszenia i pytania prosimy kierować na adres:
IX Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika w Lublinie
ul. Andrzeja Struga 6
20-709 Lublin
tel./fax.: 081 525 54 35
lub na adres e-mail: aniacieniuch@yahoo.es

ZAPRASZAMY!!!

Dyrektor Radosław Borzęcki

organizator: Anna Cieniuch- Król

Regulamin konkursu
(Dokument DOCX [nowy MS Word], 24.5 kB)

10.02.2017
Zapraszamy do udziału w II edycji międzyszkolnego konkursu fotograficznego pt.„Tytuł w kadrze”, skierowanego do uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Konkurs jest organizowany przez Zespół Szkół Odzieżowo-Włókienniczych w Lublinie.
Konkurs fotograficzny-regulamin
(Dokument DOC [starszy MS Word], 330.8 kB)

k1
VI Lubelski Konkurs statystyczno - demograficzny organizowany przez Urząd Statystyczny w Lublinie. Zachęcamy
http://lublin.stat.gov.pl/edukacja-statystyczna/konkurs-sigma-kwadrat/zadania/Ogólnopolski Konkurs Wiedzy o Krajach Hiszpańskojęzycznych. Konkurs odbywa się w języku polskim:
http://proyectodomeyko.pl/domeykiada-2017/regulamin-2017/
k2

ff
Drodzy uczniowie!
Zapraszamy Was do udziału w VIII Międzynarodowym Konkursie Fotomontażu ogłoszonym przez Biuro Radcy ds. Edukacji Ambasady Hiszpanii. Tematem tegorocznej edycji jest Awangarda hiszpańska rozumiana jako ruch ideologiczny, polityczny,literacki, artystyczny i kulturowy. Uczestnicy - autorzy fotomontaży - mogą odwołać się do dzieł hiszpańskich z tego okresu skupiając się na dwóch najbardziej popularnych w Hiszpanii nurtach - kubizm i surrealizm. Ponadto można odwoływać się do aspektów, w których Hiszpania obecnie jest awangardowa - gastronomia czy niektóre sporty.

Termin nadsyłania prac - 24 luty 2017 r.
Informacja o konkursie w załączniku

Osoby zainteresowane proszone są o zgłaszanie się do p. Anny Cieniuch-Król
Zespół Szkół Elektronicznych w Lublinie we współpracy z Instytutem Historii UMCS, Instytutem Pamięci Narodowej oddział Lublin oraz Muzeum Martyrologii „Pod Zegarem„ organizuje X edycję konkursu „Rodzinna historia”.

Konkurs ma na celu zainteresowanie młodzieży naszego miasta i regionu najnowszą historią. Polega na przesłaniu do organizatora w terminie określonym w harmonogramie pracy pisemnej (reportaż, wywiad rzeka, lub inna forma literacka) lub multimedialnej (prezentacja multimedialna lub film). Inspiracją do przygotowania prac mają być stare zdjęcia bądź inne pamiątki rodzinne, które łączą się z prawdziwymi wydarzeniami historycznymi z lat 1939 (od wybuchu II wojny światowej) do wyborów czerwcowych 1989 r.

Konkurs jest adresowany do uczniów gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych Lublina i województwa lubelskiego. Prace gimnazjalistów i uczniów szkół ponadgimnazjalnych oceniane będą oddzielnie.

X edycję konkursu honorowym patronatem objęli: Prezydent Miasta Lublin
dr Krzysztof Żuk, Poseł na Sejm RP Pan Lech Sprawka, Lubelski Kurator Oświaty Pani Teresa Misiuk, Dziekan Wydziału Humanistycznego UMCS Pan prof. dr hab. Robert Litwiński oraz Dyrektor Instytutu Pamięci Narodowej oddział w Lublinie Pan dr hab. Dariusz Magier.
Zgłoszenie się do konkursu polega na przesłaniu do organizatora w terminie do dnia 06 marca 2017 r. formularza zgłoszeniowego i pracy konkursowej w formie elektronicznej na adres rodzinnahistoria@gmail.com oraz w formie wydruku lub na nośniku elektronicznym (dotyczy prac multimedialnych) na adres: Zespół Szkół Elektronicznych, ul. Wojciechowska 38, 20-704 Lublin z dopiskiem „Rodzinna historia„. Objętość pracy pisemnej nie powinna przekraczać 8 stron formatu A4 wydrukowanych standardową czcionką 12-punktową przy pojedynczej interlinii. Do pracy można dołączyć dodatkowe materiały w formie fotografii, kopi dokumentów itp. W przypadku prac multimedialnych (prezentacja) - max. 25 slajdów, a film 20 minut (patrz regulamin konkursu i kryteria oceniania).

Załączamy formularz zgłoszeniowy, regulamin konkursu, harmonogram i kryteria oceniania prac. Autorom najciekawszych prac sponsorzy konkursu obiecują cenne nagrody. Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału.

_Organizatorzy_
Formularz zgłoszeniowy
(Dokument DOCX [nowy MS Word], 12.4 kB)
Regulamin
(Dokument PDF, 210.7 kB)
Kryteria oceniania
(Dokument PDF, 251.8 kB)
Harmonogram
(Dokument PDF, 184.7 kB)

Wyniki Konkursu „Las Maravillas de España” 2016 i Ekologia po Hiszpańsku f
Wyniki Konkursu „Las Maravillas de España” 2016
(Dokument DOCX [nowy MS Word], 19.1 kB)
Wyniki konkursu Ekologia po Hiszpańsku
(Dokument DOCX [nowy MS Word], 14.1 kB)

KONKURS TALENTÓW MUZYCZNYCH

IV LO im. J. Młodowskiej w Chełmie zaprasza uczniów szkół ponadgimnazjalnych z województwa lubelskiego do udziału w XIV Festiwalu Piosenki Angilojęzycznej, który odbędzie się 15 kwietnia 2016 w Chełmskim Domu Kultury. Etap wstępny konkursu polega na przesłaniu wersji demo utworu, który uczniowie muszą nagrać i do 23 marca przesłać na adres szkoły podany w regulaminie. Uczniowie zainteresowani udziałem w Festiwalu proszeni są o jak najszybszy kontakt ze swoimi nauczycielami języka angielskiego, którzy udzielą dodatkowych informacji. Zachęcamy do udziału i czekamy na zgłoszenia.
W imieniu zespołu anglistów, Iwona Mędrkiewicz

Konkurs Piosenki Hiszpańskiej
(Dokument DOC [starszy MS Word], 941.6 kB)
Drodzy Uczniowie!
Zachęcamy do udziału w XI edycji Wojewódzkiego Konkursu Piosenki Hiszpańskiej, który organizowany jest przez Gimnazjum nr 19 w Lublinie we współpracy z Domem Kultury LSM i Szkołą Języków Romańskich „Dialogo”.
Patronat Marszałka i Ambasady Hiszpanii. Bardzo atrakcyjne nagrody. Zapraszamy!!! Osoby zainteresowane powinny się zgłosić do p. A. Cieniuch-Król

WYNIKI KONKURSU DLA SZKÓŁ PONADGIMNAZJALNYCH „THE FACES OF AMERICA”
Z przyjemnością informujemy, że uczniowie Agata Stadnik, Piotr Maciejewski oraz Jakub Osek z klasy 2e awansują do etapu II. Konkurs organizowany jest przez Biuro Promocji oraz Centrum Nauczania i Certyfikacji Języków Obcych UMCS, a II i III etap tego konkursu odbędzie się podczas Drzwi Otwartych UMCS w dniu 11.03.2016. Życzymy powodzenia i trzymamy kciuki. W imieniu zespołu anglistów Kopernika, Iwona Mędrkiewicz

1 marca w naszej szkole obchodzono Dzień Patriotyczny-upamiętniający Żołnierzy Wyklętych. Nasza młodzież przebrała się w mundury wojskowe, bluzy z nadrukiem patriotycznym, stroje galowe, założyła biało-czerwone opaski powstańcze oraz mundury harcerskie.

a2
a1
a3
Dzień Kultury Brytyjskiej w naszej szkole

12.02.2016 odbył się w naszej szkole Dzień kultury Brytyjskiej. Były quizy, prezentacje, występy oraz konkurs dla publiczności. Gwoździem programu okazała się Parada Gwiazd. Nasze Liceum zaszczycili swoją obecnością The Beatles, Gareth Bale, Cara Delavigne, Sherlock Holmes, Bridget Jones, Ozzy Osbourne oraz Jej Królewska Mość Elżbieta II. Zabawie towarzyszył poczęstunek w formie „angielskiego podwieczorku przy herbatce”, a plakaty promujące Kulturę Wysp Brytyjskich, przygotowane przez naszych uczniów, zachwycały i stanowiły piękne tło uroczystości. Kto nie był, niech żałuje  Z ciepłymi pozdrowieniami zespół anglistów Kopernika.

KONKURS POLITECHNIKI WARSZAWSKIEJ „Zaplanuj swoją przestrzeń”

Katedra Gospodarki Przestrzennej i Nauk o Środowisku Przyrodniczym
Wydziału Geodezji i Kartografii Politechniki Warszawskiej organizuje pierwszą edycję Konkursu Wiedzy o Gospodarce Przestrzennej pod nazwą „Zaplanuj swoją przestrzeń”.
Laureaci Konkursu zostaną przyjęci na studia inżynierskie I stopnia na kierunek Gospodarka Przestrzenna prowadzonym na Wydziale Geodezji i KartografiiPolitechniki Warszawskiej, z pominięciem procedury kwalifikacyjnej.


Pierwszy etap konkursu w roku szkolnym 2015/2016 odbędzie się w dniach 14-24 marca 2016.

Szczegółowe informacje dotyczące Konkursu dostępne są na stronie:
https://konkurs.gik.pw.edu.pl/

W razie pytań proszę o zgłaszanie się do p. M.Sałgut


Państwowy Instytut Geologiczny - Państwowy Instytut Badawczy w Warszawie ZAPRASZA do udziału w XVII edycji konkursu geologiczno-środowiskowego „Nasza Ziemia - środowisko przyrodnicze wczoraj, dziś i jutro” w 2016 roku pod hasłem „ZIEMIA W OKOWACH LODU”

Więcej informacji znajduje się na stronie Muzeum Geologicznego PIG-PIB Warszawie: http://konkurs.pgi.gov.pl


Zainteresowanych uczniów proszę o kontakt z p. Magdaleną Sałgut do 20 marca 2016 roku.

Międzynarodowy Konkurs YPEF „Young People in European Forests - Młodzież w Lasach Europy” Zapraszamy do udziału w konkursie YPEF! Poznajcie piękno i różnorodność lasów Europy, spotkajcie rówieśników z innych krajów europejskich!
Celem konkursu jest promocja wiedzy o bioróżnorodności europejskiej przyrody i zrównoważonym rozwoju w leśnictwie, a przede wszystkim wiedzy o lasach Europy.


Uczestnicy

Uczestnikami konkursu w Polsce są uczniowie szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych będący w roku szkolnym 2015/2016 w wieku od 13 do 20 lat. Uczestnicy biorą udział konkursie w zespołach trzyosobowych.Wszyscy członkowie zespołu muszą umieć posługiwać się językiem angielskim, który jest językiem oficjalnym etapu krajowego oraz etapu europejskiego.

Regulamin konkursu:
http://ypef.eu/regulamin_ypef_2016
Zapraszamy zainteresowanych uczniów.

Zgłoszenia do 10 marca do p. Magdaleny Sałgut

sk
18.01.2016r.
Zapraszam uczniów do udziału w trzeciej edycji międzyszkolnego konkursu wiedzy o finansach „Od licealisty do finansisty”.
Konkurs ten jest organizowany przez członków Studenckiego Koła Naukowego Finansistów, działającego na Wydziale Ekonomicznym Uniwersytetu Marii Curie – Skłodowskiej w Lublinie.

Zgłoszenia przyjmują nauczycielki podstaw przedsiębiorczości do dnia 23.01.2016r.

do
Biuro Radcy ds. Edukacji Ambasady Hiszpanii w Polsce zamieściło na swojej stronie informacje na temat Konkursu Fotomontażu mającego na celu promowanie wiedzy o Hiszpanii wśród uczniów uczących się języka hiszpańskiego oraz pobudzenie ich potencjału twórczego.
Konkurs jest skierowany do wszystkich gimnazjalistów i licealistów uczących się hiszpańskiego w szkole.
Tematem tegorocznej edycji jest “Przez ziemie Hiszpanii z Don Kichotem i Sancho Pansą„.
Uczniowie wyróżnieni na etapie krajowym otrzymają dyplom Biura Radcy oraz zestaw materiałów dydaktycznych. Ich prace przejdą do etapu międzynarodowego konkursu. Formularz zgłoszeniowy do pobrania na www.mecd.gob.es/polonia Formularz wraz z pracą lub pracami konkursowymi i resztą dokumantacji należy przesłać do Biura Radcy de Edukacji w Warszawie do dnia 15 lutego 2016 roku.
Folder w języku polskim z załązniku, w jezyku hiszpańskim na:http://www.mecd.gob.es/polonia/dms/consejerias-exteriores/polonia/programas-consej/fotomontaje/Fotomontaje2016-/FOTOMONTAJE20152017/FOTOMONTAJE20152016.pdf Zachęcamy do uczestnictwa!

Wyniki Olimpiady Języka Hiszpańskiego: Z przyjemnością informujemy, że troje naszych uczniów z klas dwujęzycznych: Wiktoria Grzywaczewska z klasy 3F oraz Julia Mazuś i Filip Skiba z kl. 1F zakwalifikowało się do drugiego - okręgowego etapu Olimpiady Języka Hiszpańskiego. Gratulujemy i trzymamy kciuki!oli
Drodzy Uczniowie, Przypominamy, że ostateczny termin zgłaszania uczniów do udziału w Olimpiadzie Języka Hiszpańskiego mija 31 października. Zapraszamy zainteresowanych uczniów do rejestrowania się na stronie Olimpiada Języka Hiszpańskiego.
Każdy uczestnik musi zarejestrować się sam. Dodatkowo, uczniowie niepełnoletni muszą dostarczyć do szkolnego koordynatora olimpiady, p. Anny Cieniuch-Król, wypełnioną i podpisaną przez rodzica Zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Jej brak uniemożliwia udział w konkursie.
Etap szkolny odbędzie się w dniu 20 listopada w godz. 10-12.
Dodatkowo zapraszamy chętnych uczniów do udziału w Konkursie „En un lugar de Uruguay ...”. Zadanie polega na stworzeniu materiału promocyjnego (broszury) o wybranym miejscu w Urugwaju. Broszura może mieć charakter mini-przewodnika, być zbiorem ciekawostek lub tekstem stworzonym na kształt informatora kulturalnego. Najważniejsze, by w ciekawy sposób wprowadzała hiszpańskojęzycznych czytelników w świat wybranego miasta, miasteczka, bądź miejsca, które warto odwiedzić, niekoniecznie ze względu na walory komercyjne, czy dlatego, że będzie to ośrodek masowej turystyki. Szczegóły konkursu na stronie Olimpiady Języka Hiszpańskiego.

Olimpiada Języka Hiszpańskiego Drodzy uczniowie!!! Szkoła już została zarejestrowana na stronie Komitetu Olimpiady. Teraz kolej na Was. Od dnia 19 października uczniowie chętni do udziału w Olimpiadzie sami rejestrują się na stronie http://ojh.edu.pl poprzez wypełnienie formularza rejestracyjnego. UWAGA!!! Uczniowie niepełnoletni podczas rejestracji muszą też pobrać, wydrukować i wypełnić formularz zgody na przetwarzanie danych osobowych: https://ojh.edu.pl/form/zgoda_na_przetwarzanie_danych_osobowych.pdf
Etap szkolny Olimpiady odbędzie się w dniu 20 listopada 2015 r. w godzinach 10.00-12.00. W tym roku rozwiązujemy test w formie elektronicznej. Serdecznie zachęcamy do udziału! A.Cieniuch-Król


Wyniki konkursu Ekologia po hiszpańsku 2015
(Dokument DOC [starszy MS Word], 31.7 kB)

Wyniki konkursu Las maravillas de Espana
(Dokument DOC [starszy MS Word], 11.4 MB)

Ekologia po hiszpańsku-wyniki I etapu
(Dokument DOC [starszy MS Word], 29.2 kB)
SPONSOR NAGRODY GŁÓWNEJ-Szkoła Języków Obcych
Dialogo
„EKOLOGIA PO HISZPAŃSKU”

DYREKTORZY SZKÓŁ GIMNAZJALNYCH I PONADGIMNAZJALNYCH ORAZ NAUCZYCIELE JĘZYKA HISZPAŃSKIEGO
IX Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika w Lublinie pragnie zaprosić gimnazjalistów oraz licealistów do udziału w
VII MIĘDZYSZKOLNYM KONKURSIE POD HASŁEM „EKOLOGIA PO HISZPAŃSKU”
organizowanym pod honorowym patronatem Biura Radcy ds. Edukacji Ambasady Królestwa Hiszpanii

Zgłoszenia i pytania prosimy kierować na adres:
IX Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika w Lublinie
ul. Andrzeja Struga 6
20-709 Lublin
tel./fax.: 081 525 54 35

lub na adres e-mail: aniacieniuch@yahoo.es
ZAPRASZAMY!!!

Dyrektor:
Radosław Borzęcki
Organizator:
Anna Cieniuch-Król
Regulamin konkursu i karta zgłoszenia
(Dokument DOC [starszy MS Word], 49.7 kB)

flaga
Las maravillas de España y del mundo hispano
(Dokument DOC [starszy MS Word], 63.5 kB)
flaga
[E]